Επίσημοι χορηγοί: "SIVA TRAVEL- CAFE ΑΡΩΜΑ -S/M ΧΑΡΜΑ "

11 Απρ 2009

ΝΕΩΝ:Εξ αναβολής.....

ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΚΥΔΩΝ ΣΤΟ ΒΑΚ ΕΠΙ ΤΟΥ ΟΦΗ(48-51)
Στο εξ¨αναβολής παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα το μεσημέρι στο ΒΑΚ, ο Κύδωνας επικράτησε στα τελευταία δευτερόλεπτα επί του ΟΦΗ , σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι.

Το ματς δεν παρείχε υψηλή ποιότητα , είχε όμως ένταση και αγωνία ως το τελευταίο δευτερόλεπτο.Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν μουδιασμένα και βρέθηκαν με ΅πλάτη΅στο σκορ με σημαντική διαφορά (05-19)!!!!! Στη συνέχεια όμως οι διορθωτικές κινήσεις του Γ.Γωνιωτάκη και η διαχείριση του από τον πάγκο έφεραν τους γηπεδούχους να κλείσουν το ημίχρονο με σκορ 24-28 και στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου να βρεθεί ο ΟΦΗ προηγούμενος και με ένα πόντο (34-33).

Από εκείνο το σημείο και μετά το παιχνίδι πήγαινε στον πόντο.στο τελευταίο δεκάλεπτο και 24΄΄πριν το τέλος το σκορ ήταν 48-50.Στην επιστροφή από τάιμ -άουτ και ενώ η μπάλα ήταν στον ΟΦΗ ένα μπρος-πίσω ενός παίχτη του ΟΦΗ , έδωσε την μπάλα στον Κύδωνα.Τότε ο ΟΦΗ αναγκάστηκε να κάνει φάουλ και να κυνηγήσει βεβιασμένα το τρίποντο ,χωρίς όμως αποτέλεσμα.
Πολύ καλή η διαιτησία των Γιαννακουδάκη-Βαλούρδου.
Δεκάλεπτα:05-19 24-28(ημ.) 38-41 ,48-51.
ΟΦΗ(Γ.Γωνιωτάκης):Νικηφόρος 4,Καρδάσης 2,Σκεπασιανός,Σαραντής,Μανουσάκης 6(2), Περάκης 14(4),Παντατοσάκης,Φιλλιπής ,Φιλλιπάκης,Λαγουδάκης 9(1),Αποστολίδης 13(3),Νεονάκης. Κύδων(Γ.Ηλιάκης):Κυριακάκης 2,Πιαλόγλου 5(1),Ψαράς 12(1),Αδοντάκης 8,Σαμαριτάκης 13,Δασκαλάκης 4,Καρατζένης 7,Βουτσάς .