Επίσημοι χορηγοί: "SIVA TRAVEL- CAFE ΑΡΩΜΑ -S/M ΧΑΡΜΑ "

21 Φεβ 2009

ΠΑΙΔΕΣ :ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΗΡΟΔΟΤΟ
Έχουμε βαρεθεί να επαναλαμβάνουμε το πόσο όμορφο πρωτάθλημα είναι φέτος των Παίδων της ΕΚΑΣΚ.Δεν πειράζει όμως.Εμείς θα το λέμε συνέχεια.Σ' αυτό βέβαια συμβάλουν κι ομάδες.Αν δείτε άλλωστε και τον πίνακα της βαθμολογίας πιο κάτω θα δείτε ότι δεν .....είναι ανάποδα.Ο ΑΓΟΡ τελευταίος χωρίς νίκη!!!!!!!
Στο κλειστό του Λίντο έγινε το παιχνίδι της ημέρας.Ηράκλειο και ΑΓΟΡ "πάλευαν" μέχρι το τέλος για να καταφέρουν να "πάρουν τα ηνία του αγώνα".Τρία λεπτά πριν το τέλος όμως ή έλλειψη ψυχραιμίας? των φιλοξενούμενων ,οδήγησε στην νίκη τους γηπεδούχους.Ενα αντιαθλητικό φάουλ του ΑΓΟΡ(στο συγκεκριμένο λεπτό) ,έκανε τον προπονητή του (Ν.Σειραγάκη) να "εκραγεί και να δεχτεί τεχνική ποινή.Ο πίνακας τότε έγραφε 43-42.Μετά απο αυτό οι γηπεδούχοι έφτασαν "άνετα" στην νίκη.
Ηράκλειο - ΑΓΟΡ 49-42
Δεκάλεπτα : 13-6, 21-26, 34-36, 49-42
Ηράκλειο (Μιχάλης Πετράκης) : Χατζηδάκης 4, Λυριντζάκης , Χαρωνιτάκης , Ρυακιωτάκης 2, Λογοθέτης, Λιανδράκης 4, Παπαδάκης 8 (1), Φραγκιουδάκης 7, Πετράκης, Πυνιρτζής, Αυγουστάκης 14, Χατζημάρκος 10
ΑΓΟΡ (Σειραγάκης Νίκος) : Πριναράκης, Καπετανάκης, Παπαδάκης, Λαγουβάρδος 18, Γαλεράκης 2, Μελόκου 10 (2), Καμπουράκης, Μπενάκης 6, Τριποδιανός, Τζαγκαρακης 4, Φωτάκης 2, Αίρλαντ.
Κύδων-Ηρόδοτος 47-60
Ο Ηρόδοτος στην τελική φάση φαίνεται ότι έχει πάρει τον αέρα στην Δυτική Κρήτη.Μετά τον ΑΓΟΡ, ήρθε η σειρά του ΚΥΔΩΝ να υποκλιθεί στην ανωτερότητα της ομάδας της Ν.Αλικαρνασσού.Να σημειωθεί οτι ο ΚΥΔΩΝ είχε δυο βασικές ελλείψεις

Πηγή Φωτο:Χανιωτικα ΝΕΑ

Κύδων (Ιωαννίδης Δ.) : Γουρνιεζάκης 17 (4), Γεωργιλάκης, Καβρουδάκης 2, Ντουντουλάκης, Μοχλάκης 2, Ξηρουχάκης 1, Αρτεμάκης 9, Σπανουδάκης 16.
Ηρόδοτος ( Καρλάφτης Μ.) : Καβαλαράκης 2, Ρεμυδιανάκης 18 (6), Κρεμασμένος, Νίχλος 21 (3), Πρωτογεράκης, Σπανάκης 2, Μαυράκης, Σταθάκης 17 (1).